Skoči na glavno vsebino
Novice

Zasvojeni, pismeni in varni na internetu

Na Arnesu kot pomembno nalogo vidimo osveščanje uporabnikov o varni rabi teh tehnologij. Na konferenci SIRikt smo pripravili sklop predavanj o poletno vroči tematiki.

Na Arnesu smo v več kot 25 letih delovanja v Slovenijo vpeljali mnoge nove informacijske tehnologije, kot pomembno nalogo pa vidimo tudi osveščanje uporabnikov o varni rabi teh tehnologij. Teme, ki so že tradicionalno poletno vroče, zlasti v šolah, obravnavajo vprašanja o zasvojenosti otrok z virtualnim svetom, medijski pismenosti in izobraževanju o rabi varni sodobnih tehnologij.

Na letošnji konferenci SIRikt je Arnes pripravil sklop predavanj, ki obravnavajo navedene tematike, posnetke predavanj Mihe Kramlija, Domna Saviča in Maje Vreča, si lahko ogledate na portalu Arnes Video.

Orodna vrstica za dostopnost