Program ConferenceMe omogoča sodelovanje v videokonferenčnih sobah ustvarjenih na Arnesovem MCU strežniku. Na voljo je za brezplačno uporabo, vendar obstaja omejitev maksimalnega števila 12 hkratnih uporabnikov ConferenceMe programa na posameznem MCU strežniku. Tako vam ne moremo zagotoviti uporabe programa in sodelovanja v videokonferenci v vsakem trenutku, saj je lahko število uporabnikov preseženo. Prav tako program ne omogoča direktnega povezovanja z izbranim videokonferenčnim sistemom in dosegljivosti od zunaj. ConferenceMe podpira hitrosti povezovanja do 768 kbit/s in zato ne podpira videa visoke ločljivosti.
Zaradi vseh naštetih omejitev, svetujemo uporabo ConferenceMe programa le kot občasno rešitev, z namenom sodelovanja v pripravljenih večtočkovnih videokonferencah na Arnesovem MCU strežniku. V primeru redne uporabe, priporočamo izbiro enega od namenskih programov. Več
Največja prednost programa ConferenceMe je, da deluje preko TCP vrat 80, ki so tipično dovoljena na požarnih zidovih za dostop do spleta. Zato bo ConferenceMe zelo verjetno deloval tudi na zelo zaprtih omrežjih, kot je npr. HKOM. Več o tem je spodaj na koncu te strani.
Pred prvo uporabo potrebujete
Program ConferenceMe deluje le na Microsoft Windows operacijskih sistemih in podpira tudi nov IPv6 protokol.
Za namestitev programa ConferenceMe najprej prenesite datoteko conferenceme.msi na svoj računalnik. Po uspešnem prenosu, zaženite namestitveno datoteko. V kolikor na vašem računalniku nimate pravice za nameščanje programske opreme, boste za namestitev programa potrebovali administratorske pravice na vašem računalniku
Označite “accept the terms …” in izberite “Install”.
Po koncu namestitve poiščite mapo kamor se je program namestil in najprej zaženite “Configure ConferenceMe”.
Odpre se vam okno “Configuration options”.
Za vstop v videokonferenčno sobo odprite spletno stran mcu.arnes.si in v polje “št. konference” vpišite številko videokonferenčne sobe, ki se ji želite pridružiti (če imate številko v obliki GDS so to zadnje štiri cifre – ABCD, primer 003860101ABCD) in pritisnite “Vstopi”.
Odpre se vam program ConferenceMe in avtomatično ste vključeni v izbrano videokonferenčno sobo.
Po vzpostavitvi klica, lahko izklopite oddajanje svojega zvoka – “Mute outgoing audio” in oddajanje svoje slike – “Mute outgoing video”.
Videokonferenčni klic prekinete tako, da zaprete program ConferenceMe.
ConferenceMe omogoča posredovanje slike namizja vašega računalnika v videokonferenčno povezavo v dodatnem, ločenem video kanalu. To pomeni, da lahko ostali sodelujoči hkrati spremljajo sliko vašega namizja, predstavitve ipd. in sliko vaše kamere.
Za vklop H.239 izberite možnost “Send desktop”.
Glavno okno programa ConferenceMe se skrije. Prikaže se vam novo okno. Sedaj ostali udeleženci vidijo sliko vašega računalnika kot jo vidite vi.
Ko končate, je potrebno posredovanje izključiti. V nasprotnem primeru boste še vedno oddajali sliko vašega računalnika. To storite s pritiskom na gumb “Stop”.
Za uporabo ConferenceMe programa v domačih omrežjih praviloma ni potrebno nastavljati novih pravil na požarnih zidovih.
Požarni zidovi so v večini primerov nastavljeni tako, da dovoljujejo obiskovanje spletnih strani (TCP vrata 80) in da dovoljujejo dohodni promet vsem že vzpostavljenim povezavam. Sejo za ConferenceMe videokonferenco vzpostavi uporabnikov računalnik in skozi to vzpostavljeno sejo se prenašajo podatki tudi skozi požarno pregrado z Arnesovega strežnika na uporabnikov računalnik.
V kolikor ima organizacija zelo zaprto omrežje, je potrebno dovoliti IP komunikacijo za:
V kolikor UDP promet po drugem pravilu ni dovoljen, bo ConfereceMe poskušal tudi za prenos avdio in video podatkov uporabiti TCP po prvem pravilu.
Arnesova MCU strežnika sta na naslovu mcu1.arnes.si (IPv4 193.2.18.77) in mcu2.arnes.si (IPv4 193.2.18.78), omogočata tudi komunikacijo preko novega IPv6 protokola.
01 479 88 00
(delavniki, 8:00–20:00)